پارچه ژاکارد

محدود شده توسط

قیمت و خرید پارچه ژاکارد

این پارچه یکی از پارچه هایی می باشد، که رنگ ها، نقش ها و طرح های متفاوتی دارد. نام این پارچه به فرایند بافت طرح و نقش پارچه در تار پود آن می باشد. برای بافت این نوع پارچه می توان از مواد یا الیاف مختلف استفاده کرد؛ ولی در گذشته بیشتر از ابریشم و پنبه در بافت آن استفاده می شد. به همین دلیل زمانی که قصد دارید این نوع پارچه را برای خود تهیه کنید بهتر است انواع آن را به خوبی بدانید.

انواع پارچه ژاکارد

این نوع پارچه به دلیل نوع بافت و الیافی که در آن به کار رفته است انواع مختلفی دارد که در ادامه به بیان آن ها برای شما می پردازیم.

زربافت

در بافت این نوع پارچه ژاکارد از رنگ ها و طرح های متنوع و زیبایی استفاده می شود، به همین دلیل افراد از آن برای مهمانی ها یا مراسم های مهم یا خاص استفاده می کنند.

روکش دار

الیاف به کار رفته در این پنبه، پشم، ابریشم و... است از این پارچه برای دوخت کیف، دامن و انواع لباس استفاده می کنند. 

بروکاتل

بافت محکم یکی از ویژگی های این پارچه می باشد، سطحی برجسته دارد و به راحتی می توان از آن استفاده کرد زیرا چروک نمی شود.

داماسک

این پارچه به دلیل صاف و براق بودن می تواند یک انتخاب ایده آل برای شما باشد. برای بافت این پارچه از الیافی مثل کتان، پنبه و ... استفاده می کنند. یک نکته مهم دیگر در مورد این پارچه این است که کمی حساس می باشد. 

خصوصیات پارچه ژاکارد 

این پارچه هم مانند تمامی پارچه های موجود مزایا و خصوصیات ویژه ای دارد که بهتر است آن ها را به خوبی بدانید. از ویژگی های این پارچه می توان به دوام و مقاومت بالا، چروک نشدن، انعطاف پذیری و... اشاره کرد. یکی از نکات دیگر که این نوع پارچه را متمایز می کند، این است که افرادی با پوست حساس هم می توانند به راحتی از آن استفاده کنند زیرا در تماس با پوست آزار دهنده نمی باشد.

خرید پارچه ژاکارد

برای اینکه بتوانید در هنگام خرید پارچه ژاکارد بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید، باید انواع آن و بسیاری از نکات موجود را به خوبی بررسی کنید. باید به جنس، قیمت و... در این پارچه توجه کنید، تا بتوانید با توجه به سلیقه خودتان و نیازی که دارید بهترین و زیباترین پارچه را تهیه و خرید کنید.

فهرست

تنظیمات